Wymiana pieców

Info

Rada i Zarząd Dzielnicy VII Zwierzyniec
ul. Prusa 18, 30-117 Kraków
tel. / fax 12 421-56-66,
tel. 12 429-90-47
e-mail: rada@dzielnica7.krakow.pl

Biuro Rady, ul. Prusa 18
(wejście od ul. Salwatorskiej)
tel.: 12 421-56-66, 12 429-90-47

Godziny przyjmowania mieszkańców:

poniedziałek, środa, czwartek i piątek
w godzinach: 1000 – 1400

wtorek
1100 - 1300 i 1500 - 1700

Ten serwis używa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to).

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 4 gości 

Statystyka

Odsłon : 1036240


Konferencja "Spotkanie w Zielonej Dzielnicy" Drukuj Email
wtorek, 15 maja 2012 00:00

Stowarzyszenie Willa Decjusza oraz międzynarodowa organizacja ECOWEEK zapraszają do udziału w konferencji pt. „Spotkanie w Zielonej Dzielnicy” dniach 17-18 maja 2012. Program jest tutaj .

Zaproszenie na konferencję znajduje się poniżej

Szanowni Państwo,

W imieniu Stowarzyszenia Willa Decjusza oraz międzynarodowej organizacji ECOWEEK chcielibyśmy zaprosić Państwa do udziału w konferencji pt. „Spotkanie w Zielonej Dzielnicy” (Reunion in the Green District), która odbędzie się w Willi Decjuszaw dniach 17-18 maja 2012.

Obszarem działania ECOWEEK jest podnoszenie świadomości ekologicznej społeczeństwa oraz promowanie przyjaznych środowisku rozwiązań, takich jak: recykling odpadów, konserwacja energii, energia odnawialna, budownictwo ekologiczne, zrównoważony design, a także stymulowanie postaw społecznych opartych na innowacji i społecznej przedsiębiorczości. ECOWEEK promuje zielone projektowanie podczas corocznych Międzynarodowych Konferencji oraz Zielonych Warsztatów Projektowych, adresowanych do architektów, designerów, inżynierów, architektów krajobrazu oraz młodych profesjonalistów i studentów.

W 2012 roku konferencja ECOWEEK jest organizowana po raz pierwszy w Polsce. Polskim partnerem ECOWEEK jest Stowarzyszenie Willa Decjusza, a współorganizatorami: Politechnika Krakowska, Dzielnica VII Zwierzyniec i Urząd Miasta Krakowa.

Program konferencji pt. „Spotkanie w Zielonej Dzielnicy” obejmuje wykłady zagranicznych i krajowych specjalistów. W konferencji wezmą udział przedstawiciele Miasta Kraków, architekci, studenci, pracownicy naukowi oraz specjaliści z branży technologicznej i budowlanej. Wśród zaproszonych (i potwierdzonych) gości znajdują się światowej sławy eksperci, m.in.:Marta Pozo (MVRDV/Holandia), Vasilis Maroulas, (ARUP/Wielka Brytania), Ulf Meyer (Ingenhoven Architects/Niemcy), Nicola Delon (Encore Heureux/Francja) oraz Grzegorz Piątek, zdobywca wspólnie z Jarosławem Trybusiem, Złotego Lwa naMiędzynarodowym Biennale Architektury w Wenecji. Prelekcję wygłoszą także Bartosz Haduch (NarchitekTURA), Łukasz Zagała i Przemysław Łukasik (Medusa Group) - wiodące biura na polskiej scenie architektonicznej.

W drugim dniu konferencji, w części warsztatowej omówione zostaną prace projektowe studentów z Polski, Niemiec, Ukrainy i Turcji dotyczące potencjalnych rozwiązań tzw. problemowych przestrzeni Krakowa na przykładzie działki Strzelnica.

Wydarzeniem towarzyszącym będzie wystawa projektów koncepcji architektonicznych wykonanych przez międzynarodowe grupy studentów, która zaprezentowana zostanie w Urzędzie Miasta Krakowa, na Politechnice krakowskiej i w Willi Decjusza (program konferencji: http://www.villa.org.pl/index.php/pl/component/content/article/541-ecoweek-konferencja-pt-spotkanie-w-zielonej-dzielnicy- ).

Wyrażając nadzieję na spotkanie w Willi Decjusza,

załączamy wyrazy szacunku,

arch. Magdalena Malska
Przedstawiciel Ecoweek

dr Danuta Glondys
Dyrektor Stowarzyszenia Willa Decjusza

RSVP: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.